Aktualności

Aktualności

Naukowiec przy mikroskopie
07.11.2023

Nabór rozdziałów do IV części monografii „Problemy współczesnej medycyny”

Zapraszamy pracowników naukowych, doktorantów i studentów do składania rozdziałów w ramach recenzowanej monografii naukowej „Problemy współczesnej medycyny”. Celem monografii jest prezentacja możliwie szerokiego spektrum problemów, które stoją przed naukami medycznymi, naukami o zdrowiu i naukami farmaceutycznymi. Nadsyłane rozdziały mogą mieć charakter przeglądowy lub eksperymentalny. Wszystkie manuskrypty powinny być przygotowane zgodnie z Instrukcją dla Autorów UMedical […]Czytaj więcej »
skarbonka i monety
21.04.2023

Opłaty publikacyjne – komunikat

Redakcja UMR informuje, że za zgodą Prof. Lucyny A. Woźniak, Prorektor dr. Rozwoju Nauki i Współpracy Naukowej, aktualna wysokość opłat publikacyjnych obowiązuje do końca 2023 roku. Od 2024 roku wysokość opłat zmieni się – ceny będą zależne od objętości pracy. Nowy cennik zostanie ogłoszony prawdopodobnie na początku roku akademickiego 2023/2024. Uprzejmie prosimy wszystkich Autorów, którzy […]Czytaj więcej »
wesołych świąt wielkanocnych
11.04.2023

Wiosenne życzenia

Wierząc, że wiosenne ciepło szybko nadejdzie, życzymy wszystkim naszym Autorom, Czytelnikom i Recenzentom spokojnego czasu Wielkanocy – odpoczynku, dobrego nastroju i pozytywnego czasu spędzonego z bliskimi osobami. RedakcjaCzytaj więcej »
aplikacje mobilne
03.04.2023

UMR na Facebooku

Przypominamy, że od kilku miesięcy seria UMedical Reports ma swój profil na Facebooku. Informujemy nie tylko o kwestiach dotyczących naszej serii, ale także publikowania naukowego i tekstów naukowych w ogóle, ciekawych wydarzeniach (spotkaniach, webinarach), świętach/okazjach związanych z medycyną i naukami o zdrowiu, dzielimy się ważnymi sprawami z życia Uczelni. Zachęcamy do polubienia i obserwowania profilu: […]Czytaj więcej »
Webinarium. Czasopisma drapieżne
16.03.2023

Czasopisma drapieżne – webinar Elseviera

Elsevier zaprasza na bezpłatne szkolenie dotyczące czasopism drapieżnych. Uczestnicy dowiedzą się, czym są predatory journals, jak ich unikać, a także jak rozpoznać renomowane, dobrej jakości czasopisma naukowe. 28 marca, godz. 11:30 Link do rejestracjiCzytaj więcej »
świeta
23.12.2022

Wesołych Świąt!

Wszystkim naszym Autorom, Czytelnikom i Recenzentom składamy najlepsze życzenia – radosnych świąt Bożego Narodzenia, odpoczynku po całym roku pracy, dobrego czasu spędzonego z miłymi sercu osobami w sposób, który jest Wam najbliższy. Niech nowy rok przyniesie nam wszystkim dobre dni, spełnienie planów i marzeń – nie tylko tych zawodowych! Do zobaczenia w 2023 roku! RedakcjaCzytaj więcej »
pisanie
08.11.2022

Przedłużamy nabór do monografii wieloautorskich

Informujemy, że nabór do obu monografii został przedłużony do 15 grudnia 2022 roku. Zachęcamy do składania propozycji rozdziałów do tomów: Problemy współczesnej medycyny (część 3) Diagnostyka i leczenie chorób układu stomatognatycznego (część 2) Wszelkie pytania dotyczące procesu publikacyjnego można przesyłać na adres: editorial@reports.umed.pl.Czytaj więcej »
stomatologia
22.02.2022

Nabór rozdziałów do 2 części monografii „Diagnostyka i leczenie chorób układu stomatognatycznego”

Zapraszamy pracowników naukowych, doktorantów i studentów do składania rozdziałów w ramach 2 tomu recenzowanej monografii naukowej „Diagnostyka i leczenie chorób układu stomatognatycznego”. Celem planowanej monografii jest obszerne przedstawianie wyzwań, przed którymi stoi współczesna stomatologia. Nadsyłane rozdziały mogą mieć charakter przeglądowy lub eksperymentalny. Wszystkie manuskrypty powinny być przygotowane zgodnie z Instrukcją dla Autorów UMedical Reports. Propozycje rozdziałów należy […]Czytaj więcej »
lekarz
15.02.2022

Nabór rozdziałów do 3 części monografii „Problemy współczesnej medycyny”

Zapraszamy pracowników naukowych, doktorantów i studentów do składania rozdziałów w ramach recenzowanej monografii naukowej „Problemy współczesnej medycyny”. Celem monografii jest prezentacja możliwie szerokiego spektrum problemów, które stoją przed naukami medycznymi, naukami o zdrowiu i naukami farmaceutycznymi. Nadsyłane rozdziały mogą mieć charakter przeglądowy lub eksperymentalny. Wszystkie manuskrypty powinny być przygotowane zgodnie z Instrukcją dla Autorów UMedical […]Czytaj więcej »
23.12.2021

Komunikat dotyczący opłaty publikacyjnej

Informujemy, że zwolnienie z opłaty publikacyjnej w UMR zostaje przedłużone do 31 marca 2022 roku. Od 1.04.2022 r. opłata za publikację monografii autorskiej będzie wynosiła 1500 PLN (+VAT) dla autorów spoza Uczelni i 1000 PLN (+VAT) dla autorów afiliowanych przy Uniwersytecie Medycznym w Łodzi. W przypadku rozdziału w monografii wieloautorskiej koszt publikacji będzie wynosił 500 […]Czytaj więcej »
Książka święta
22.12.2021

Podsumowanie roku w UMR

Dla UMedical Reports, całkiem nowej, świeżej inicjatywy na Uczelni, to był bardzo intensywny rok, szczególnie zaś jego końcówka. Od początku września opublikowaliśmy w sumie 18 monografii, w tym wieloautorskie i dwu- lub trzyczęściowe. Powstanie każdej monografii jest owocem wysiłku, talentu i doświadczenia wielu osób – przede wszystkim pracy badawczej autorów i niezliczonym godzinom poświęconym przeszukiwaniu […]Czytaj więcej »
20.10.2021

Kolejne trzy monografie w UMR

Z przyjemnością informujemy o kolejnych trzech publikacjach, które ukazały się w naszej serii. Wszystkie są już dostępne w Łódzkiej Regionalnej Bibliotece Cyfrowej Cybra. „Znaczenie białek HMGA1, HMGA2 i HMGB1 oraz ich genów w raku płuca” (Lias Saed, Ewa Olechnowicz, Ewa Balcerczak, Marek Mirowski, Aleksandra Sałagacka-Kubiak) W pracy przedstawiono obecny stan wiedzy na temat ekspresji genów […]Czytaj więcej »
monety
27.09.2021

Przedłużenie terminu zwolnienia z opłaty publikacyjnej

Informujemy, że decyzją Władz Uczelni termin zwolnienia autorów z opłaty publikacyjnej został przedłużony do 31 grudnia 2021 roku. Zapraszamy do składania prac w UMedical Reports.Czytaj więcej »
News
23.09.2021

Pierwsze publikacje w UMedical Reports

Z przyjemnością informujemy o dwóch pierwszych publikacjach, które ukazały się w naszej serii. Obie są już dostępne w Łódzkiej Regionalnej Bibliotece Cyfrowej Cybra. Monografia dr Magdaleny Łysakowskiej, dr Iwony E. Głowackiej oraz prof. Doroty G. Piotrowskiej pt. „Pochodne chinazolino-2,4-dionu – synteza i aktywność biologiczna” dotyczy związków niezwykle istotnych ze względu na swoje szerokie działanie w […]Czytaj więcej »
05.07.2021

Nabór rozdziałów do monografii wieloautorskiej „Diagnostyka i leczenie chorób układu stomatognatycznego”

Zapraszamy pracowników naukowych, doktorantów i studentów do składania rozdziałów w ramach recenzowanej monografii naukowej „Diagnostyka i leczenie chorób układu stomatognatycznego”. Celem planowanej monografii jest obszerne przedstawianie wyzwań, przed którymi stoi współczesna stomatologia. Nadsyłane rozdziały mogą mieć charakter przeglądowy lub eksperymentalny. Wszystkie manuskrypty powinny być przygotowane zgodnie z Instrukcją dla Autorów UMedical Reports. W korespondencji z redakcją należy […]Czytaj więcej »
26.05.2021

Nabór rozdziałów do monografii wieloautorskiej „Problemy współczesnej medycyny”

Zapraszamy pracowników naukowych, doktorantów i studentów do składania rozdziałów w ramach recenzowanej monografii naukowej „Problemy współczesnej medycyny”. Celem planowanej monografii jest prezentacja możliwie szerokiego spektrum problemów, które stoją przed naukami medycznymi, naukami o zdrowiu i naukami farmaceutycznymi. Nadsyłane rozdziały mogą mieć charakter przeglądowy lub eksperymentalny. Wszystkie manuskrypty powinny być przygotowane zgodnie z Instrukcją dla Autorów […]Czytaj więcej »
01.03.2021

UM Magazyn – wywiad z redaktor naczelną

Zapraszamy do lektury najnowszego „UM Magazynu”, gdzie znajdą Państwo wywiad z redaktor naczelną UMedical Reports, prof. Moniką Olszewską, która opowiada o najnowszej inicjatywie wydawniczej Uczelni, idei jej powstania, zasadach publikowania i planach wydawniczych. Tekst znajduje się tutaj (s.4-6).Czytaj więcej »
15.02.2021

Rozdziały w monografii – procedura przyjmowania

W związku z licznymi zapytaniami dotyczącymi trybu nadsyłania i publikacji rozdziałów monografii wieloautorskich redakcja UMedical Reports informuje, że praca nadsyłana jako rozdział w monografii jest przyjmowana do procedowania pod warunkiem wskazania przez autorów tytułu monografii wieloautorskiej, której ma być częścią. Tytuły monografii wieloautorskich proponują zazwyczaj edytorzy zewnętrzni (po uzyskaniu akceptacji Rady Naukowej), którzy odpowiadają za […]Czytaj więcej »
09.11.2020

Szanowni Państwo!

Z przyjemnością informujemy o rozpoczęciu działalności nowej inicjatywy wydawniczej – serii UMedical Reports (UMR). Seria UMR jest organem Wydawnictwa Uniwersytetu Medycznego w Łodzi służącym publikacji w otwartym dostępie oryginalnych monografii naukowych, autorskich lub wieloautorskich, w języku polskim lub angielskim. Publikacje będą miały formę elektroniczną, zostaną upowszechnione w Łódzkiej Regionalnej Bibliotece Cyfrowej CYBRA i będą miały […]Czytaj więcej »